Minęło kilka miesięcy od…

Minęło kilka miesięcy od ostatniej informacji, więc pozwolę sobie przypomnieć, że już od dłuższego czasu funkcjonuje
serwer Discord „Weterani Gier Wideo”, zrzeszający grupę dorosłych (okolice 30+) graczy, którzy obarczeni balastem „dorosłego życia” (rodzina, dzieciaki, dom, robota) wciąż relaksują się dając nura w wirtualne światy. Zależy nam na budowaniu fajnego klimatu do gadania o naszych pasjach, do ustawiania się na wspólne granie, do wymiany doświadczeń lub wzajemnej pomocy. Bez napinki, totalny luz, pełna kultura.

Na wszelki wypadek tłumaczę – Discord to takie połączenie IRCa z #teamspeak i komunikatorem internetowym. Jak ktoś nie ma ochoty używać mikrofonu to nigdy nie będzie musiał z niego korzystać, większość dyskusji na serwerze odbywa się w formie czatu tekstowego. Poza tym Discord ma porządnego klienta przeglądarkowego i fajną apkę na komórki.

Na chwilę obecną mamy ok. 600 użytkowników, z czego 10% jest dość aktywnych. Może wydawać się to niewiele, ale Ci użytkownicy generują na prawdę sporo treści, bo oprócz o gierkach rozmawiamy również o szeroko pojętej popkulturze i innych zainteresowaniach.

Gramy praktycznie we wszystko i na różnych platformach, ale ostatnio ustawiamy się najczęściej na #cod #callofduty #bf #battlefield #destiny #pubg #escapefromtarkov #quakechampions #overwatch #arma #csgo. Jest też ekipa regularnie grająca w #minecraft na własnym serwerze, spotykamy się też przy wirtualnym stole Tabletop Simulator grając w #gryplanszowe #planszowki. Sporo osób streamuje swoje rozgrywki i mamy kanał, na którym wszystkie transmisje są agregowane.

Wszystkich chętnych do dołączenia do naszej ekipy, serdecznie zapraszamy 🙂

Link do serwera: https://discord.gg/MFP3SGu
Fanpage na Facebooku: https://goo.gl/oPM4PF

Taguję również: #konsole #ps4 #ps3 #playstation #xboxone #xbox #nintendo #nintendoswitch #3ds #gameboy #pc #pcmasterrace #gry #steam #gog #retrogaming #discord